Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Verbena officinalis L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Verbenaceae (sporiši (Hr), Horvatić, S., 19541819, sporiške (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Verbena (sporiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, sporiš (Hr), Domac, R., 19944, šporiš (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 20 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: ljekoviti sporiš (Hr), Nikolić, T., 201912707, bosotica (Hr), Šulek, B., 18791256, brstica (Hr), Šulek, B., 18791256, divlja verbena (Hr), Šimić, F., 19807722, divlja vrbena (Hr), Kušan, F., 19562137, ljekoviti sporiš (Hr), Domac, R., 19944, ljutovnica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, osovni šporiš (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, slezenica (Hr), Haračić, A., 1894783, speriš (Hr), Šulek, B., 18791256, sporiš (Hr), Hirc, D., 1906664, sporišak (Hr), Hirc, D., 1906664, sporišica (Hr), 18471006, šporiš (Hr), Šulek, B., 18791256, trava od dlaka (Hr), 18471006, verbena (Hr), Pahlow, M., 19897748, vrbina (Hr), Šulek, B., 18791256, vrbona (Hr), Šulek, B., 18791256, željezarka (Hr), Pahlow, M., 19897748

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.