Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Veronica anagallis-aquatica L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Veronica (čestoslavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944, pilica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, srpac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 12 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Veronica anagallidiformis Boreau, sinonim (s), Fl. Centre France, ed. 3, 2: 489 (1857) , Veronica anagallis auct., sinonim (s) , Veronica anagallis ssp. divaricata Krösche, sinonim (s) , Veronica espadamae Pau, sinonim (s) , Veronica lysimachioides Boiss., sinonim (s) , Veronica maresii Sennen, sinonim (s) , Veronica minniana Merino, sinonim (s)

Common names: vodena čestoslavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krika (Hr), Šulek, B., 18791256, mišjakinja vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, srholistna čestoslavica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vodena čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.