Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Veronica aphylla L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Veronica (čestoslavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944, pilica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, srpac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 11 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: bezlisna čestoslavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bezlisna čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.