Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Veronica dillenii Crantz

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Veronica (čestoslavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944, pilica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, srpac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Stirp. Austr. ed. 2, 2: 352 (1769)

Taxon author(s) 1. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Veronica verna L. ssp. dillenii (Crantz) Hayek, sinonim (s) , Veronica verna L. ssp. longistyla (Ces.) Arcang., sinonim (s)

Common names: Dillenijeva čestoslavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, Dillenius' Ehrenpreis (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, Veronica di Dillenius (It), Pignatti, S., 19823262

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.