Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudolysimachion longifolium (L.) Opiz

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pseudolysimachion

Place of publishing: Seznam Rost. Květ. Ces.: 80 (1852)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philipp(Filip) Maximilian Opiz

Synonyms: Veronica longifolia L., bazionim (baz.), Sp. Pl. 10 (1753) , Veronica longifolia L. ssp. maritima (L.) Soo et Borsos, sinonim (s) , Veronica maritima L., inclusive (incl.) , Veronica septentrionalis Boriss., sinonim (s) , Veronica ticinensis Pollini., sinonim (s)

Common names: dugolisni paprotivak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugolisna čestoslavica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.