Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis ciliata Clairv.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Man. Herb. Suisse 222 (1811)

Taxon author(s) 1. Joseph Philippe de,Joseph Philippe Clairville,de Clairville

Synonyms: Arabis arcuata Schuttlew., sinonim (s), Godet, Enum. Veg. Neuchatel: 42 (1838) , Arabis corymbiflora Vest, sinonim (s), Vest in Steiermärk. Z. 3. 1821. , Dollineria ciliata Saut., sinonim (s), Flora 35: 354. 1852

Common names: trepavičava toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.