Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vinca major L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Apocynaceae (naherice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zimzeleni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Vinca (pavenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, pavenka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zimozelenka (Hr), Šulek, B., 18791256, zimzelen (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 209 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: velika pavenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, muška pavenka (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, pavenka mužka (Hr), Šulek, B., 18791256, trepavasta pavenka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, veliki zimzelen (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.