Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis glabra (L.) Bernhardt

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syst. Verz. Erfurt 1: 195 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. E.A. Bernhardt

Synonyms: Arabis crepidipoda Pant., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 23: 268. 1873 , Arabis glabra ssp. pseudoturritis (Boiss. et Heldr.) Maire, sinonim (s), Bull. Soc. Hist. Nat. Afrique N. 31: 9. 1940 , Arabis perfoliata Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Lam. et Poir., Encycl. 1: 219. 1783 , Arabis pseodoturritis Boiss. et Heldr., inclusive (incl.), Boiss., Diagn. Pl. Orient. 3: (1) 20. 1853 , Turritis glabra L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 666 (1753) , Turritis glabra ssp. pseudoturritis (Boiss. et Heldr.) Velen., sinonim (s) , Turritis pseudoturritis (Boiss. et Heldr.) Velen., sinonim (s), Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss. Prag., Math.-Naturwiss. Cl. 1894: (29) 2. 1894 , Turritis stricta Host, sinonim (s), Fl. Austriac. 2: 268. 1831

Common names: gola toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gola gušarka (Hr), Domac, R., 19944, plemenita vlas (Hr), Šulek, B., 18791256, svilene kose (Hr), Šulek, B., 18791256, visonja gladka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.