Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Zannichellia palustris L.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Zannichelliaceae

Genus: Zannichellia (žabokrečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, žabokrečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 969 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Zannichellia major (Hartm.) Boenn. ex Rchb., inclusive (incl.)

Common names: močvarna žabokrečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, žabokrečina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.