Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arabis verna (L.) R. Br.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arabis (toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka (Hr), Domac, R., 19944, vrizak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Hort. Kew. ed. 2, 4: 105 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Robert Brown

Synonyms: Arabis verna (L.) W. T. Aiton, ? (dvojbeno), Aiton, Hortus Kew., ed. 2, 4: 105. 1812 , Hesperis verna L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 664. 1753

Common names: proljetna toranjka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušarka ljubičasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, proljetna gušarka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.