Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Delphinium peregrinum L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Delphinium (kokotić (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kokotić (Hr), Horvatić, S., 19541819, veliki kokotić (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 531 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Delphinium junceum DC., sinonim (s), Fl. Franc. (DC. & Lamarck), ed. 3. 5: 641. 1805

Common names: strani kokotić (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokotac sitinasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, rep konjski (Hr), Visiani, R., 18521686, sodula velika (Hr), Visiani, R., 18521686, strani veliki kokotić (Hr), Domac, R., 19944, violet larkspur (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.