Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helleborus atrorubens Waldst. et Kit.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helleborus (kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokošji sliep (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, kukurik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kuri cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, kurje oko (Hr), Šulek, B., 18791256, kurosliep (Hr), Šulek, B., 18791256, lučec (Hr), Šulek, B., 18791256, lučenika (Hr), Šulek, B., 18791256, podriemuh (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimuh (Hr), Šulek, B., 18791256, prlj (Hr), Šulek, B., 18791256, prlje (Hr), Šulek, B., 18791256, prpriš (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Descr. et Icon. Pl. rar. Hung. 2: 301 (1812)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Helleborus atropurpureus Schult., sinonim (s), Oestr. Fl. ed. II. ii. 103. , Helleborus atrorubens Waldst. et Kit. f. cupreus ( Host ) Martinis, inclusive (incl.), Suppl. Fl. Anal. Jugosl. 1: 16 (1973). , Helleborus atrorubens Waldst. et Kit. f. hircii Martinis, inclusive (incl.), Suppl. Fl. Anal. Jugosl. 1: 16 (1973). , Helleborus atrorubens Waldst. et Kit. f. incisus Martinis, inclusive (incl.), Suppl. Fl. Anal. Jugosl. 1: 16 (1973). , Helleborus dumetorum Waldst. et Kit. ssp. atrorubens (Waldst. et Kit.) Merxm. et Podl., sinonim (s), Feddes Repert. 64: 5 (1961) , Helleborus hunfalvyanus Kanitz var. atrorubens (Waldst. et Kit.) Kanitz, sinonim (s) , Helleborus odorus Waldst. et Kit. var. atrorubens (Waldst. et Kit.) Koch, sinonim (s) , Helleborus viridis L. var. atrorubens (Waldst. et Kit.) Kittel, sinonim (s)

Common names: crnocrveni kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnocrveni kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, kukurik trešnjevasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, tamnocrveni kukurijek (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.