Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helleborus hercegovinus Martinis

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helleborus (kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokošji sliep (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, kukurik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kuri cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, kurje oko (Hr), Šulek, B., 18791256, kurosliep (Hr), Šulek, B., 18791256, lučec (Hr), Šulek, B., 18791256, lučenika (Hr), Šulek, B., 18791256, podriemuh (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimuh (Hr), Šulek, B., 18791256, prlj (Hr), Šulek, B., 18791256, prlje (Hr), Šulek, B., 18791256, prpriš (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Suppl. Fl. Anal. Jugosl. 1: 13 (1973)

Taxon author(s) 1. Z. Martinis

Synonyms: Helleborus multifidus Maly et auct. Bosn., non Vis., sinonim (s) , Helleborus multifidus Vis. ssp. hercegovinus ( Martinis ) B. Mathew, sinonim (s), Hellebores 125 (1989)

Common names: hercegovački kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, hercegovački kukurijek (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic YES , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.