Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helleborus multifidus Vis.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helleborus (kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokošji sliep (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, kukurik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kuri cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, kurje oko (Hr), Šulek, B., 18791256, kurosliep (Hr), Šulek, B., 18791256, lučec (Hr), Šulek, B., 18791256, lučenika (Hr), Šulek, B., 18791256, podriemuh (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimuh (Hr), Šulek, B., 18791256, prlj (Hr), Šulek, B., 18791256, prlje (Hr), Šulek, B., 18791256, prpriš (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Flora (Regensb.) Erg. 12 (1): 13 (1829)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Helleborus angustifolius Host, sinonim (s), Fl. Austriac. 2: 90. 1831. , Helleborus odorus Waldst. et Kit. ssp. multifidus (Vis.) Hayek, sinonim (s), Prodr. Fl. Penins. Balcan. :299 1927.

Common names: rascijepani kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, krški kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, kukurik razciepkani (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, patorka (Hr), Šulek, B., 18791256, rascijepani kukurijek (Hr), Šilić, Č., 19841013, sprež (Hr), Šulek, B., 18791256, sprž (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.