Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helleborus multifidus Vis. ssp. istriacus (Schiffn.) Merxm. et Podlech

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helleborus (kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokošji sliep (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, kukurik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kuri cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, kurje oko (Hr), Šulek, B., 18791256, kurosliep (Hr), Šulek, B., 18791256, lučec (Hr), Šulek, B., 18791256, lučenika (Hr), Šulek, B., 18791256, podriemuh (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimuh (Hr), Šulek, B., 18791256, prlj (Hr), Šulek, B., 18791256, prlje (Hr), Šulek, B., 18791256, prpriš (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Feddes Repert. 64: 5 (1961)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Helleborus istriacus (Schiffn.) Borbas, sinonim (s), Öster. Bot. zeit. 42:219 1892. , Helleborus multifidus Vis. f. istriacus (Schiffn.) Martinis, sinonim (s), Suppl. Fl. Anal. Jugosl. 1: 15 1973. , Helleborus odorus Waldst. et Kit. var. istriacus Schiffn., bazionim (baz.), Engl. bot. Jahrb. 11:114 1889. , Helleborus viridis Freyn, sinonim (s), Fl. v. Südistrien. Verh. zool.-bot. Gessellsch. in Wien, 27:269 1877.

Common names: istarski kukurijek (Hr), Nikolić, T., 19945820

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.