Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helleborus niger L. ssp. macranthus (Freyn) Schiffn.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helleborus (kukurijek (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokošji sliep (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, kukurik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kuri cvit (Hr), Šulek, B., 18791256, kurje oko (Hr), Šulek, B., 18791256, kurosliep (Hr), Šulek, B., 18791256, lučec (Hr), Šulek, B., 18791256, lučenika (Hr), Šulek, B., 18791256, podriemuh (Hr), Šulek, B., 18791256, podrimuh (Hr), Šulek, B., 18791256, prlj (Hr), Šulek, B., 18791256, prlje (Hr), Šulek, B., 18791256, prpriš (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Bot. Jahrb. 11: 105 (1890)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Helleborus altifolius Kerner, sinonim (s), Schedae ad fl. exsicc. Austro-Hung. No. 896 excl. norn. synon. (non Hayne)

Common names: božićnjak (Hr), Šugar, I., 19941985, kukurijek (Hr), Šugar, I., 19941985, mlajevina (Hr), Hirc, D., 1906664, papigača (Hr), Hirc, D., 1906664, snježnica (Hr), Šugar, I., 19941985, talon (Hr), Hirc, D., 1906664, velecvjetni kukurijek (Hr), Domac, R., 19944, Christmas Rose (En), Burrell, C. C.; Tyler, J. K., 200611214, Snowrose (En), Burrell, C. C.; Tyler, J. K., 200611214

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.