Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ostrya carpinifolia Scop.

Order: Fagales Engl.

Family: Corylaceae

Genus: Ostrya (crnograb (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni grab (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Carniol. ed 2, 2: 244 (1772)

Taxon author(s) 1. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Carpinus ostrya L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Ostrya italica Spach, sinonim (s), Hist. Nat. Vég. (Spach) 11: 216. 1841

Common names: obični crnograb (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni grab (Hr), Domac, R., 19944, crnograb (Hr), Hirc, D., 190467, grab (Hr), Visiani, R., 18425573, grabar (Hr), Haračić, A., 1894783, graborina (Hr), Visiani, R., 18425573, hmeljasti grab (Hr), Šafar, J., 19467745, rgova (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.