Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Quercus ilex L.

Order: Fagales Engl.

Family: Fagaceae (bukve (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Quercus (hrast (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrast (Hr), Domac, R., 19944, rast (Hr), Šulek, B., 18791256, želud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 995 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ilex minor, sinonim (s) , Quercus avellaniformis Colmiero et E. Boutelon, sinonim (s) , Quercus gracilis Lange, sinonim (s) , Quercus ilex L. var. angustifolia, sinonim (s) , Quercus ilex L. var. latifolia, sinonim (s) , Quercus ilex L. var. oblongifolia, sinonim (s) , Quercus ilex L. var. serrata, sinonim (s) , Quercus smilax L., sinonim (s)

Common names: crni hrast (Hr), Nikolić, T., 201912707, cernika (Hr), Šulek, B., 18791256, crnika (Hr), Šulek, B., 18791256, čarnika (Hr), Visiani, R., 18425573, česmika (Hr), Šulek, B., 18791256, česmina (Hr), Domac, R., 19944, česvina (Hr), Šulek, B., 18791256, črnika (Hr), Hirc, D., 190467, svida (Hr), Visiani, R., 18425573, svidovina (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.