Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carpobrotus edulis (L.) N. E. Br. in Phillips

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Aizoaceae (čupavice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Carpobrotus (karpobrot (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Gen. S. Afr. Fl. Pl. 249 (1926)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nicholas Edward Brown3. Henry Phillips

Synonyms: Mesembryanthemum edule L., sinonim (s)

Common names: hotentotski karpobrot (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.