Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus petraeus Waldst. et Kit.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Pl. Rar. Hung. 3: 246 (1808)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Dianthus kitaibelii Pančić, nomen illegitimum (n. illeg.), Pančić in Pančić, Nova Elem. Fl. Bulg. 1886. , Dianthus liliodorus Pančić, sinonim (s), Pančić in Pančić, Fl. Serbiae. 1874. , Dianthus nicolai Beck et Szyszył., sinonim (s), Rozpr. Spraw. Posiedzeń Wydz. Mat.-Przyr. Akad. Umiejetn. 19: 65. 1889 , Dianthus prenjus Beck, sinonim (s), Beck in Glasn. Zemaljsk. Muz. Bosni Hercegovini 21. 1909. , Dianthus skorpilii Velen., sinonim (s), Velen. in Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss. Prag., Math.-Naturwiss. Cl. 1890. 1890. , Dianthus strictus auct., non Sibth. et Sm., nec Banks et Sol., sinonim (s) , Dianthus strictus ssp. skorpilii (Velen.) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30: (1) 249. 1924 , Dianthus suendermannii Bornm., sinonim (s), Bornm. in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 17. 1921.

Common names: stjenoviti klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, klinčac golčasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stjenoviti karanfil (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.