Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus petraeus Waldst. et Kit. ssp. petraeus

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Pl. Rar. Hung. 3: 246 (1808)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Dianthus bebius Vis., sinonim (s), Icones florae germanicae et helveticae 6: 47. 1844. , Dianthus integer Vis. var. bebius Vis., sinonim (s) , Dianthus kitaibelii Janka, sinonim (s), Annalen des Kaiserlich-Königlichen Naturhistorischen Hofmuseums 2: 192. 1889. , Dianthus petraeus ssp. kitaibelii (Stoj. & Acht.) Stoj., sinonim (s), Fl. Nar. Rep. Bălgarija 3: 433. 1966 , Dianthus strictus Sibth. et Sm. ssp. bebius (Vis.) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30: (1) 249. 1924

Common names: bebijski karanfil (Hr), Domac, R., 19944, bijeli velebitski klinčić (Hr), Šugar, I., 19941985, karanfil (Hr), Šugar, I., 19941985, klinčić kamenjar (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.