Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Drypis spinosa L. ssp. jacquiniana Murb.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Drypis (mekinjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, drpavac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mekinjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Acta Univ. Lund. 27: (5) 161 (1891)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Drypis jacquiniana (Wettst. & Murb.) Freyn, sinonim (s), Freyn in Oesterr. Bot. Z. 42. 1892.

Common names: bušinac (Hr), Šilić, Č., 19841013, primorski mekinjak (Hr), Domac, R., 19944, Jacquinov bodičnik (Sn), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.