Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Plantago holosteum Scop.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Plantaginaceae (terputnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, terputnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trpuci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Plantago (trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, babika (Hr), Šulek, B., 18791256, bokavac (Hr), Šulek, B., 18791256, bokva (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, bukovac (Hr), Šulek, B., 18791256, janjeći jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, krputec (Hr), Šulek, B., 18791256, kukčeva trava (Hr), Šulek, B., 18791256, lepušić ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, poputnik (Hr), Šulek, B., 18791256, tariput (Hr), Šulek, B., 18791256, tkanica (Hr), Šulek, B., 18791256, trpuc (Hr), Šulek, B., 18791256, trputac (Hr), Domac, R., 19944, trputec (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Carnid. ed. 2(1): 108 (1771)

Taxon author(s) 1. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Plantago acanthophylla Decne., sinonim (s), Decne. in DC., Prodr. 13. 1852. , Plantago capitellata DC., sinonim (s), DC. in Lam., Fl. Franç., ed. 2, 3. 1805. , Plantago carinata Mert. et Koch, sinonim (s) , Plantago recurvata L., sinonim (s), Mant. Pl. 2: 198 1771. , Plantago recurvata sensu, sinonim (s) , Plantago subulata ssp. holosteum (Scop.) O. Bolňs et Vigo, sinonim (s)

Common names: cjevasti trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, cievnasti trputec (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, uskolisni trputac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.