Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Micromeria juliana (L.) Benth. ex Rchb.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Micromeria (bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresina (Hr), Domac, R., 19944, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrisić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Germ. Excurs. 311 (1831)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Bentham3. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Satureja juliana L. , sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753.

Common names: gustocvjetna bresina (Hr), Nikolić, T., 201912707, gustocvjetni čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, primorska bresina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.