Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fallopia baldschuanica (Regel) Holub

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Polygonaceae (dvornici (Hr), Horvatić, S., 19541819, dvornjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fallopia (papunac (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. (Praha) 6: 176 (1971)

Taxon author(s) 1. Eduard August von Regel2. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Bilderdykia aubertii (L. Henry) Moldenke, sinonim (s), Revista Sudamer. Bot. 6: 29 (1939) , Bilderdykia baldschuanica (Regel) D. A. Webb, sinonim (s), Feddes Repert. 68 (1963) , Fagopyrum baldschuanicum (Regel) H. Gross, sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 49: 274 (1913) , Fallopia aubertii (L. Henry) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 6: 176 (1971) , Polygonum aubertii L. Henry, sinonim (s), Rev. Hort. 79: 82 (1907) , Polygonum baldschuanicum Regel, bazionim (baz.), Trudy Glavn. Bot. Sada 8: 684, t.10 (1884) , Reynoutria aubertii (L. Henry) Moldenke, sinonim (s), Bull. Torrey Bot. Club 68: 675 (1941) , Reynoutria baldschuanica (Regel) Moldenke, sinonim (s), Bull. Torrey Bot. Club. 68: 675 (1941) , Tiniaria baldschuanica (Regel) Hedb., sinonim (s), Svensk. Bot. Tidskr. 40: 398 (1946)

Common names: grmoliki papunac (Hr), Nikolić, T., 201912707, grmolika heljda (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.