Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cistus incanus L. ssp. corsicus (Loisel.) Heywood

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cistaceae (bušini (Hr), Horvatić, S., 19541819, cistaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cistus (bušin (Hr), Nikolić, T., 201912707, bušin (Hr), Domac, R., 19944, cistac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Feddes Repert. 79: 60 (1968)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cistus villosus ssp. Corsicus (Loisel.) Rouy et Foucaud, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.