Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helianthemum canum (L.) Baumg. ssp. canum

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cistaceae (bušini (Hr), Horvatić, S., 19541819, cistaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helianthemum (sunčanica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sunčanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Stirp. Transs. 2: 85 (1816)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Christian Gottlob Baumgarten

Synonyms: Cistus vinealis Willd., sinonim (s) , Helianthemum canum (L.) Baumg var. vineale (Willd.) Syme, sinonim (s) , Helianthemum vineale (Willd.) Spreng., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.