Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sechium edule (Jacq.) Sw.

Order: Cucurbitales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cucurbitaceae (bundeve (Hr), Horvatić, S., 19541819, lubenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sechium

Place of publishing: Fl. Ind. Occid. 2: 1150 (1800)

Taxon author(s) 1. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin2. Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter),Olof (Peter) Swartz,Svartz,Swarts,Swarz

Synonyms: Sycios edulis Jacq., sinonim (s)

Common names: čajot (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, meksički krastavac (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, Chayote (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, Chocho (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.