Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fibigia clypeata (L.) Medik.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fibigia (sijedac (Hr), Nikolić, T., 201912707, sijedac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Pflanzengatt. 1: 91 (1792)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Friedrich Kasimir,Friedrich Casimir Medikus,Medicus

Synonyms: Alyssum clypeatum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Farsetia clypeata (L.) W. T. Aiton, sinonim (s), W. T. Aiton, Hortus Kew., ed. 2, 4. 1812. , Fibigia obovata Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 1. 1867. , Fibigia rostrata (Schenk) Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 1. 1867.

Common names: štitasti sijedac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.