Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Moricandia arvensis (L.) DC.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Moricandia (repuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, repuša (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Reg. Veg. Syst. Nat. 2: 626 (1821)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Brassica arvensis L., sinonim (s), L., Mant. Pl. 1767.

Common names: poljska repuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, repuša (Hr), Horvatić, S., 19541819, repuša prinizka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.