Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pritzelago alpina (L.) Kuntze

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pritzelago (pritzelago (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Revis. Gen. Pl. 1: 35 (1891)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl(Karl) Ernst (Eduard) Otto Kuntze

Synonyms: Hutchinsia alpina (L.) R. Br., sinonim (s), W. T. Aiton, Hort. Kew.: ed. 2, 4: 82 (1812) , Hutchinsia alpina ssp. alpina, sinonim (s) , Lepidium alpinum L., bazionim (baz.), Cent. Pl. II: 23 (1756) , Noccaea alpina (L.) Rchb., sinonim (s)

Common names: planinski pritzelago (Hr), Nikolić, T., 201912707, grančika bezlistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, planinska grančika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.