Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pritzelago alpina (L.) Kuntze ssp. brevicaulis (Hoppe) Greuter et Burdet

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pritzelago (pritzelago (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Willdenowia 15:69 (1985)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl(Karl) Ernst (Eduard) Otto Kuntze

Synonyms: Hutchinsia brevicaulis Spreng., sinonim (s), Syst. Veg., ed. 16, 2: 863. 1825 , Noccaea brevicaulis (Spreng.) Rchb., sinonim (s)

Common names: niska grančika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.