Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arbutus andrachne L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Ericaceae (vrešnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vrijesovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrišnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Arbutus (planika (Hr), Nikolić, T., 201912707, planika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10: 1024 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: pitoma planika (Hr), Nikolić, T., 201912707, goli čovik (Hr), Šugar, I., 19941985, grčka planika (Hr), Šugar, I., 19941985, pitoma planika (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.