Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arbutus unedo L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Ericaceae (vrešnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vrijesovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrišnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Arbutus (planika (Hr), Nikolić, T., 201912707, planika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 395 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arbutus salicifolia Hoffmanns., sinonim (s), Hoffmanns., Verz. Pfl.-Kult. 1824. , Arbutus serratifolia Salisb. nom. illeg., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton: 288. 1796

Common names: obična planika (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagodica (Hr), Hirc, D., 1906664, jagodica rast (Hr), Šulek, B., 18791256, maginja (Hr), Grlić, Lj., 19845498, magunja (Hr), Haračić, A., 1894783, metličasta planika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obična planika (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812, planičac (Hr), Šulek, B., 18791256, planika (Hr), Domac, R., 19944, prpak (Hr), Grlić, Lj., 19845498

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.