Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Diospyros lotus L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Ebenaceae (dragunčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, draguni (Hr), Horvatić, S., 19541819, revanovci (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Diospyros (dragun (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragun (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 1057 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: crljenkasti dragun (Hr), Nikolić, T., 201912707, crljenkasti dragun (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dragun (Hr), Hirc, D., 1910668

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.