Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asterolinon linum-stellatum (L.) Duby

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Asterolinon (zvjezdolan (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvjezdolan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in DC., Prodr. 8: 68 (1844)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean Étienne Duby

Synonyms: Asterolinon stellatum Hoffmanns. et Link, sinonim (s), Fl. Portug.: 1: 333. 1820. , Lysimachia linum-stellatum L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: zvjezdoliki zvjezdolan (Hr), Nikolić, T., 201912707, zviezdolika metiljka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvjezdolan (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.