Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Amorpha fruticosa L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Amorpha (amorfa (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp. Pl. 713 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Amorpha angustifolia F. E. Boynton, sinonim (s), Biltmore Botanical Studies 1(2): 139. 1902. , Amorpha arizonica Rydb., sinonim (s), North American Flora 24(1): 33. 1919. , Amorpha bushii Rydb., sinonim (s), North American Flora 24(1): 31. 1919. , Amorpha croceolanata Watson, sinonim (s), Dendrologia Britannica pl. 139. 1825. , Amorpha curtissii Rydb., sinonim (s), North American Flora 24(1): 30. 1919. , Amorpha dewinkeleri Small, sinonim (s), Manual of the Southeastern Flora 689–690. 1933. , Amorpha emarginata Eastw., sinonim (s), Proc. Calif. Acad. Sci., ser. 4, 20(5): 148 (1931) , Amorpha emarginata Sweet, sinonim (s), Hort. Brit. 121., n. 466 (1826) , Amorpha fragrans Sweet, sinonim (s), Brit. Flow. Gard., ser. 1, 3: pl. 241. 1828. , Amorpha fruticosa f. crispa (G. Kirchn.) C. K. Schneid., sinonim (s) , Amorpha fruticosa var. angustifolia Pursh, sinonim (s), Fl. Amer. Sept. 2: 466 (1814) , Amorpha fruticosa var. caroliniana (Croom) S. Watson, sinonim (s), Smithsonian Miscellaneous Collections 258: 188. 1878. , Amorpha fruticosa var. coerulea Loudon, sinonim (s), Arb. Brit. 607. 1838. , Amorpha fruticosa var. crispa G. Kirchn., sinonim (s), Arb. Musc. 370. 1864. , Amorpha fruticosa var. croceolanata (Watson) Mouill., sinonim (s), Arb. Arbriss. 1: 577 (1894) , Amorpha fruticosa var. emarginata Pursh, sinonim (s), Fl. Amer. Sept. 2: 466 (1814) , Amorpha fruticosa var. humilis (Tausch) C. K. Schneid., sinonim (s), Botanical Gazette 43: 305. 1907. , Amorpha fruticosa var. lewisii Loudon, sinonim (s), Arb. Brit. 2: 607. 1838. , Amorpha fruticosa var. oblongifolia E. J. Palmer, sinonim (s), Journal of the Arnold Arboretum 12(3): 192–193, f. 20c. 1931. , Amorpha fruticosa var. occidentalis (Abrams) Kearney & Peebles, sinonim (s), ournal of the Washington Academy of Sciences 29(11): 483. 1939. , Amorpha fruticosa var. pendula (Carriere) Dippel, sinonim (s), Laubh. 3: 691. 1893. , Amorpha fruticosa var. tennesseensis (Kunze) E. J. Palmer, sinonim (s), Journal of the Arnold Arboretum 12(3): 192. 1931. , Amorpha fruticosa var. typica (L.) C. K. Schneid., sinonim (s), Botanical Gazette 43: 304. 1907. , Amorpha fruticosa var. vulgaris Pursh, sinonim (s), Fl. Amer. Sept. 2: 466 (1814) , Amorpha humilis Tausch, sinonim (s), Flora 21(2): 750. 1838. , Amorpha occidentalis Abrams, sinonim (s), Bulletin of the New York Botanical Garden 6(21): 394. 1910. , Amorpha occidentalis var. arizonica (Rydb.) E. J. Palmer, sinonim (s), Journal of the Arnold Arboretum 12: 185. 1931. , Amorpha occidentalis var. emarginata E. J. Palmer, sinonim (s), Journal of the Arnold Arboretum 12: 185, f. 19a. 1931. , Amorpha pendula Carriere, sinonim (s), Rev. Hort., ser. ?, 43: 378. 1868. , Amorpha tennesseensis Kunze, sinonim (s), Delectus Seminum Horti Botanicus 1848: 1. 1848. , Amorpha virgata Small, sinonim (s), Bulletin of the Torrey Botanical Club 21(1): 17, pl. 171. 1894.

Common names: grmasta amorfa (Hr), Nikolić, T., 201912707, amorfa (Hr), Šimić, F., 19807722, bagremac (Hr), Šimić, F., 19807722, kineski bagrem (Hr), Šimić, F., 19807722

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.