Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus sesameus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 759 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astragalus mediterraneus Bubani, sinonim (s), Flora Pyrenaea per ordines naturales gradatim digesta 2: 521. 1900. , Astragalus saguntinus Pau, sinonim (s), Pau, Not. Bot. Fl. Españ. 1. 1887. , Stella sesamea (L.) Medik., sinonim (s), Vorlesungen der Churpfälzischen physicalisch-ökonomischen Gesellschaft 2: 37. 1787. , Tragacantha sesamea (L.) Kuntze, sinonim (s), Revisio Generum Plantarum 2: 942–49. 1891. (5 Nov 1891)

Common names: bijelodlakavi kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijelodlakavi kozlinac (Hr), Domac, R., 19944, kozlinac granoviti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.