Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astragalus vesicarius L. ssp. carniolicus (A. Kern.) Chater

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astragalus (kozlinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozlinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Feddes Repert. 79: 52 (1968)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Astragalus carniolicus A. Kern., sinonim (s), A. Kern., Sched. Fl. Exs. Austro-Hung. 1895. , Astragalus pastellianus sensu, sinonim (s) , Astragalus tymphaeus Quézel et Contandr., sinonim (s), Candollea 20: 67. 1965 , Astragalus vesicarius ssp. pastellianus sensu, sinonim (s)

Common names: ljubičasti kozlinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.