Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bituminaria bituminosa (L.) C. H. Stirt.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bituminaria (djetelinjak (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bothalia 13: 318 (1981)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Charles Howard Stirton

Synonyms: Aspalthium bituminosum (L.) Fourr., sinonim (s), Fourr. in Ann. Soc. Linn. Lyon ser. 2, 16. 1868. , Psoralea bituminosa L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Psoralea palaestina Gouan, sinonim (s), Gouan, Ill. Observ. Bot. 1773. , Psoralea plumosa Rchb., sinonim (s)

Common names: mihovilac djetelinjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Visiani, R., 18521686, diteljnak smrdući (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, diteljnjak (Hr), Domac, R., 19944, djetelina modra velika (Hr), Šulek, B., 18791256, djeteljnjak (Hr), Horvatić, S., 19541819, trolista ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.