Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cercis siliquastrum L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cercis (judić (Hr), Nikolić, T., 201912707, jadić (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, judić (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 374 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: mnogocvjetni judić (Hr), Nikolić, T., 201912707, jadić mnogocvjetni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, juda (Hr), Šulek, B., 18791256, judić (Hr), Domac, R., 19944, judino drvce (Hr), Šafar, J., 19467745, judino drvo (Hr), Šulek, B., 18791256, smarljika (Hr), Šulek, B., 18791256, smerdejika (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdelj (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdlika (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdljika morska (Hr), Šulek, B., 18791256, smrljika (Hr), Šulek, B., 18791256, smurljika (Hr), Šulek, B., 18791256, stablo judino (Hr), Šulek, B., 18791256, stablo židovo (Hr), Šulek, B., 18791256, šmarljika (Hr), Šulek, B., 18791256, šmrljika (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.