Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Colutea orientalis Mill.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Colutea (pucalina (Hr), Nikolić, T., 201912707, pucalina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gard Dict. ed. 8: Colutea no. 3 (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Colutea aperta Moench, sinonim (s), Verz. 24. , Colutea cruenta Aiton, sinonim (s), Hort. Kew. (ed. 1) 3: 55. , Colutea sanguinea Pall., sinonim (s), Fl. Ross. 2: 88.

Common names: istočna pucalina (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.