Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Gleditsia triacanthos L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Gleditsia (trnovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, Dornbaum (De), Anonymus, 19847744, honey locust (En), Anonymus, 19847744, févier (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 1056 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Acacia americana Stokes, sinonim (s), A Botanical Materia Medica 1: 228. 1812. , Acacia inermis Steud., sinonim (s), Nom. Bot. 688. 1840. , Acacia triacanthos Gron., sinonim (s), A Botanical Materia Medica 1: 228. 1812. , Caesalpiniodes triacanthum (L.) Kuntze, sinonim (s), Revisio Generum Plantarum 1: 167. 1891. , Gleditsia brachycarpa (Michx.) Pursh, sinonim (s), Flora Americae Septentrionalis 1: 221. 1814 , Gleditsia bujotii Neumann, sinonim (s), Rev. Hort., ser. 2, 4: 205. 1845. , Gleditsia bujotii var. pendula Rehder, sinonim (s), Manual Cult. Trees & Shrubs (ed. 2) 486. 1900. , Gleditsia elegans Salisb., sinonim (s), Prodromus stirpium in horto ad Chapel Allerton vigentium 323. 1796. , Gleditsia ferox var. nana Rehder, sinonim (s), Cycl. Am. Hort. 2: 650. 1900. , Gleditsia flava Steud., sinonim (s), Nom. Bot. 688. 1840. , Gleditsia heterophylla Raf., sinonim (s), Florula Ludoviciana, 99–100. 1817. , Gleditsia horrida Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton 323. 1796. , Gleditsia inermis L., sinonim (s), Systema Naturae, Editio Decima 2: 1313. 1759. , Gleditsia inermis var. elegantissima Grosdem., sinonim (s), Rev. Hort., n. s., 5: 512, f. 199. 1905. , Gleditsia laevis G. Don, sinonim (s), Hort. Brit. 413 , Gleditsia latifolia Lavallee, sinonim (s), Enum. Arbres 66. 1877. , Gleditsia latisilique Steud., sinonim (s), Nom. Bot. 688. 1840. , Gleditsia meliloba Walter, sinonim (s), Fl. Carol. 254. 1788. , Gleditsia micracantha Steud., sinonim (s), Nom. Bot. 688. 1840. , Gleditsia polysperma Stokes, sinonim (s), A Botanical Materia Medica 1: 228. 1812. , Gleditsia sinensis var. nana Asch. & Graebn., sinonim (s), Synopsis der Mitteleuropäischen Flora 2: 184. 1907. , Gleditsia sinensis var. nana Loudon, sinonim (s), Arb. Brit. 2: 645. 1838. , Gleditsia spinosa Marsh, sinonim (s), Arbust. Am. 94. 1785. , Gleditsia triacanthos var. brachycarpos Michx., sinonim (s), Flora Boreali-Americana 2: 257. 1803. , Gleditsia triacanthos var. bujotii (Neumann) Rehder, sinonim (s), Cycl. Amer. Hort. 2: 650. 1900. , Gleditsia triacanthos var. horrida Aiton, sinonim (s), Hort. Kew 3: 444. 1789. , Gleditsia triacanthos var. inermis (L.) Castigl., sinonim (s), Viagg. Stati Uniti 2: 249. 1790. , Gleditsia triacanthos var. inermis Willd., sinonim (s), Berlin Baum. (ed. 2) 163. 1811. , Gleditsia triacanthos var. laevis Koch, sinonim (s), Hortus Dendrologicus 226. 1853. , Gleditsia triacanthos var. macrocarpos Michx., sinonim (s), Flora Boreali-Americana 2: 257. 1803. , Gleditsia triacanthos var. nana Henry, sinonim (s), Trees Gt. Brit. & Irel. 6: 1518. 1912. , Gleditsia triacanthos var. polysperma Aiton, sinonim (s), Hort. Kew 3: 444. 1789. , Gleditsia triacanthus Mill., sinonim (s), Gard. Dict. (ed. 8) 1. 1768.

Common names: trošiljkasti trnovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, gledičija (Hr), Šimić, F., 19807722, trošiljkasti trnovac (Hr), Šafar, J., 19467745

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.