Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Glycyrrhiza echinata L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Glycyrrhiza (sladić (Hr), Nikolić, T., 201912707, konjed (Hr), Domac, R., 19944, sladić (Hr), Domac, R., 19944, zelje gospino (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 741 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Glycyrrhiza frearitis (Boiss.) Beck, sinonim (s), Posebna Izd. Srpska Kralj. Akad. Nauka Umetn., Nauke Prir. Mat. (Spisi) 15: 287. 1927 , Glycyrrhiza inermis Boros, sinonim (s), Bot. Kozl. 41: 37. 1944. , Glycyrrhiza macedonica Boiss. et Orph., sinonim (s), Bull. Congr. Int. Bot. S.-Pétersbourg 1869: 135. 1870

Common names: čekinjasti sladić (Hr), Nikolić, T., 201912707, čekinjasti konjed (Hr), Domac, R., 19944, čekinjasti sladić (Hr), Domac, R., 19944, konjeda (Hr), Kušan, F., 19562137, korien sladki (Hr), Visiani, R., 18521686, ruža pospana (Hr), Šulek, B., 18791256, sladić ježasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zelje gospino (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.