Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hedysarum spinosissimum L. ssp. capitatum (Rouy) Asch. et Graebn.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hedysarum (slatkovina (Hr), Nikolić, T., 201912707, sladkovina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, slatkovina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Mitteleur. Fl. 6/2: 870 (1909)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hedysarum capitatum Desf. non Burm. f., sinonim (s), Fl. Atlant. 2: 177. 1799 , Hedysarum glomeratum F. Dietr., sinonim (s), F. Dietr., Vollst. Lex. Gärtn. 4. 1804. , Hedysarum spinosissimum var. capitatum Rouy, sinonim (s), Rouy, Fl. France 5. 1899.

Common names: sladkovina izstriekana (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sredozemna slatkovina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.