Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hymenocarpos circinnatus (L.) Savi

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hymenocarpos (bubreška (Hr), Nikolić, T., 201912707, bubreška (Hr), Domac, R., 19944, bubrežka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Pis. 2: 205 (1798)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Gaetano Savi

Synonyms: Hymenocarpos circinnatus ssp. nummularius (DC.) Ponert, sinonim (s), Feddes Repert. 83(9-10): 641. 1973 , Hymenocarpos nummularius (DC.) G. Don, sinonim (s), G. Don, Gen. Hist. 2. 1832. , Medicago circinnata L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: zavojita bubreška (Hr), Nikolić, T., 201912707, bubreška (Hr), Horvatić, S., 19541819, bubrežka kovrčasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ljekarica francezka (Hr), Šulek, B., 18791256, zavojita bubreška (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.