Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lotus cytisoides L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lotus (svinjduša (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladjovina (Hr), Šulek, B., 18791256, smiljkita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svinduša (Hr), Domac, R., 19944, svinjduša (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 776 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lotus allionii Desv., sinonim (s), Desv. in J. Bot. Agric. 3. 1814. , Lotus creticus sensu, sinonim (s) , Lotus creticus ssp. cytisoides (L.) Arcang., sinonim (s) , Lotus cytisoides ssp. allionii (Desv.) P. Fourn., sinonim (s) , Lotus cytisoides ssp. prostratus Maire in Jahand. et Maire nom. inval., sinonim (s) , Lotus patens C. Presl in J. Presl et C. Presl, sinonim (s) , Lotus prostratus Desf. non L., sinonim (s)

Common names: zavinuta svinjduša (Hr), Nikolić, T., 201912707, kretska svinđuša (Hr), Domac, R., 19944, smiljkita zavinuta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.