Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Onobrychis arenaria (Kit.) DC. ssp. tommasinii (Jord.) Asch. et Graebn.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Onobrychis (grahorka (Hr), Nikolić, T., 201912707, esparzeta (Hr), Horvatić, S., 19541819, grahorka (Hr), Domac, R., 19944, grašica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Syn. Mitteleur. Fl. 6/2: 882 (1909)

Taxon author(s) 1. Pál(Paul) Kitaibel2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Onobrychis ocellata Beck in Rchb. et Rchb. f., sinonim (s) , Onobrychis tommasinii Jord., sinonim (s), Jord., Jard. Bot. Grenoble Cat. Graines 1851. 1851.

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.