Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phaseolus vulgaris L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phaseolus (grah (Hr), Nikolić, T., 201912707, grah (Hr), Domac, R., 19944, pasulj (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Bohne (De), Anonymus, 19847744, bean (En), Anonymus, 19847744, haricot (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 723 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: obični grah (Hr), Nikolić, T., 201912707, bažol (Hr), Hirc, D., 1912673, bažul (Hr), Pahlow, M., 19897748, bažulj (Hr), Hirc, D., 1912673, fasol (Hr), Hirc, D., 1912673, fasolj (Hr), Hirc, D., 1912673, fasulj (Hr), Hirc, D., 1912673, fažol (Hr), Hirc, D., 1912673, fažolić (Hr), Hirc, D., 1912673, fažon (Hr), Hirc, D., 1912673, fršon (Hr), Šulek, B., 18791256, grah (Hr), Hirc, D., 1912673, grah opaki (Hr), Šulek, B., 18791256, grah rogačić (Hr), Šulek, B., 18791256, obični grah (Hr), Domac, R., 19944, pasulj (Hr), Hirc, D., 1912673, pasulj kolenac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pašon (Hr), Šulek, B., 18791256, pašuljak (Hr), Šulek, B., 18791256, pažulj (Hr), Šulek, B., 18791256, počanj (Hr), Šulek, B., 18791256, pošanj (Hr), Šulek, B., 18791256, smišag (Hr), Šulek, B., 18791256, bean (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.