Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Securigera cretica (L.) Lassen

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Securigera (sjekirica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sjekirica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Willdenowia 19: 60 (1989)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Per Lassen

Synonyms: Coronilla cretica L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: kretska sjekirica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krunica sitnocvjetna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.